| conaltura09 a întrebat:

vreau sa ma inscriu la jandarmerie la Falticeni, stie careva care sunt beneficiile in cadrul anilor de studiu, salarii, etc, FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Ionut231312 a răspuns:

Desigur, la acei bani se mai adauga si norma de hrana(990 de lei) si banii pentru echipament(250 de lei)

2 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Anilor de studiu? 8 luni dureaza, plus practica.
Salariul, imediat dupa ce termini scoala, va fi in jur de 2500 lei, apoi va creste, bineinteles, in functie de vechime si grad.
Iti asigura masa, cazare si uniforma, in timpul scolii.

| conaltura09 explică (pentru Plato):

Voiam sa scriu perioadei de studiu, a fost o greseala de moment care mi trecea prin cap, si multumesc!

| Ionut231312 a răspuns (pentru Plato):

Desigur, la acei bani se mai adauga si norma de hrana(990 de lei) si banii pentru echipament(250 de lei)