| Bogdyqndy a întrebat:

Salut TPU! Vreau sa stiu daca pot sa dau la politie daca in foaia matricola nu am trecuta nici o medie la educatie fizica.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, faptul ca nu ai medie la educatia fizica nu este un impediment legal, nefiind un criteriu obligatoriu.

| mi25 a răspuns:

De ce nu ai trecuta nici o medie? Daca este pe caz de boala, esti eliminat la preselectia medicala.

| mi25 a răspuns:

Daca in liceu nu ai putut sa faci educatie fizica, cum crezi ca ti se va cere sa dai proba de pregatire fizica, proba eliminatorie.

| Bogdyqndy explică (pentru mi25):

Am avut niste probleme cu pulsul dar acum nu mai am nici o problema am fost la medic si mi-a spus ca sunt clinic sănătos

| mi25 a răspuns (pentru Bogdyqndy):

Crezi ca degeaba proba fizica este proba eliminatorie? Eu daca as fi in comisie nici nu te-as baga in examen, deoarece nu mi-as asuma raspunderea. Odata ce nu ai facut educatie fizica nu as vrea sa te am pe constiinta. Mai ales ca este pe baza cardiologica.