| MyWorld a întrebat:

Vreau sa urmesc facultatea de medicina ( la specialitatea medicina generala ) si stau in Iasi ( am casa si tot ce trebuie' ). Deocamdata, am doua optiuni : Cluj sau Iasi. Voi ce spuneti? Este mai bine sa plec la Cluj? Mentionez ca asta chiar ma pasioneaza si sunt extrem de dispus sa invat mai mult decat mi se cere, deci nu imi propun sa imi platesc examenele sau lucruri de genu. Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| MyWorld explică:

Voiam, mai degraba, sa-mi spuneti daca e atat de buna facultatea din Cluj, incat se merita sa plec. Nu am luat in calcul UMF Bucuresti, deoarece e prea gigantic orasul ala si nu prea imi plac mie bucurestenii, in general. big grin

| MadRaven a răspuns:

Buna,
Eu sunt din Iasi si vreau sa dau aici la medicina, dar sunt abia a8a.
Eu zic sa faci la Iasi, facultatea din Iasi si cea din Bucuresti sunt pe locul 1 in topul celor mai bune facultati de medicina din tara.
Am prieteni care sunt la fara plata la facultate si stiu sigur ca nu se poate face nimic doar cu banii.
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cluj! Aici este Universitatea de Medicină și Farmacie Iuliu Hațieganu. In Cluj medicina este foarte apreciata si aici se fac cam cele mai grele transplante din Romania! Mai multe informatii pe site-ul universitatii http://www.umfcluj.ro/index.php/ro/

| vangaelis a răspuns:

În Iași man, Universitatea de Medicină şi Farmacie "Gr.T. Popa" este o facultate bună iar profesorii sunt buni profesioniști

| Sadop a răspuns:

Eu îţi sugerez Facultatea din Iaşi.
Este printre primele din ţară, după cea din Bucureşti.
Este foarte serioasă, profesorii sunt serioşi, de treabă.
Se învaţă bine, nu se umblă cu prostii.
Este şi aproape de casă, deci nu trebuie să mai cheltui bani pe chirie care te-ar ajunge cam mult.
Ştii şi oraşul, îţi poţi cunoaşte mai repede colegii, rămâi alături de familie, prieteni.
Şi cea din Cluj este bună, nimic de spus.
Acolo ai avea un avantaj, din puctul meu de vedere. Ai posibilitatea să stai la cămin. Alta e atmosfera, alta e treaba. Viaţa de student e egală cu 0 dacă nu stai în cămin, în cameră cu alte 2-3 fete.
Însă acum depinde de tine.
Baftă!

| maria999 a răspuns:

Du-te la facultatea de medicina din Iasi ca sa fi mai aproape de casa.