| Mirceadumb a întrebat:

Vreau sa va cer un sfat referitor la ce cariera sa urmez pentru ca sunt clasa a 12a si nu știu ce sa aleg: politie sau armata. M-am informat despre probele fizice la ambele dar nu știu unde sa dau Academia de politie București sau Academia navala Constanța. Câteva chestii despre mine: nu fac meseria pentru bani, vreau sa o fac pentru pasiune...banii vor venii si ei si voi învăța sa ma descurc cu cat este. Nu vreau sa frec menta ci chiar sa fie treaba serioasa. Vreau undeva unde sa învăț sa trag cu arma si sa perfecționez acest lucru dar sa ma si "bat" sau sa folosesc pumnii când intervin (fac kickbox de cateva luni si imi place la nebunie). sunt capabil sa primesc ordine si nu îmi place sa fiu corupt ( gen sa iti ordone superiorul sa musamalizezi un caz doar pentru ca asa vrea el) si. vreau adrenalina. As opta pentru trupele speciale ale marinei sau puscasii marini romani. Apropo... am doar 1, 72 si 70 kg momentan, ma dezavantajeaza lucrul ăsta? Lucrez mereu la condiția fizica.

1 răspuns:
| FaithLehane2 a răspuns:

Buna seara. Intr-un fel, da, inaltimea te dezavantajaza daca vrei sa dai la politie, unde din punctul meu de vedere este mai putin profitabil decat la ceva pe baza navala. Pana la urma, faci cum te duce drumul, posibilitatile, imprejurimile si acomodarea. Multa bafta in alegerea ta happy