| iris30 a întrebat:

Salut tuturor! Ce parere aveti despre meseria de laborant(mai concret biolog/biochimist)?

5 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Meseria frumoasa, dar sa o practici in strainatate.

| valentingb a răspuns:

Daca iti place sa cauti, sa afli, sa cercetezi, e o meserie placuta. Dupa un timp te obisnuiesti si cu diverse mirosuri, iar unele lucruri incep sa-ti intre in obisnuinta. Ca orice meserie, la un moment dat devine rutina. Totusi, e mai bine decat sa fii profesor de biologie, nu iti bati capul cu toti idiotii, iar in laborator poate ca nu esti singur, poate ca mai ai si colegi, cu care (printr-o minune) sa te intelegi bine.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Interesanta la inceput!
Dupa 20 de ani de stat intr-un laborator, inconjurat de tot felul de "probe", si microorganisme, stand toata ziua cu ochii in microscop, cultivand bacterii si asteptand sa creasca... ceva gen farmville in reallife.

| Iunona a răspuns:

Daca lucrezi in Romania ca asa ceva esti un om mort. Nu sunt laboratoare si salariu e mizer.

| sebastyan99 a răspuns:

E o meserie foarte frumoasa eu as vrea sa ma fac biolog dar aceasta este alegere ta