| mikici a întrebat:

Salut tuturor sunt student cum as putea sa ma angajez la vara in vacanta in strainatate am sunat la mai multe nr de telefoane si nu imi raspunde nimeni ar putea sa ma ajute cineva?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Poti cauta pe portalul https://ec.europa.eu/eures/home.jsp?lang=ro Acceseaza numai joburile marcate cu drapelul european --- poti contacta, fara intermediar, ofertantul jobului respectiv.

| diaac a răspuns:

Ai putea incerca prin Work and Travel. Nu stiu care era termenul limita, daca mai poti aplica pentru vara asta, dar poti cauta detalii pe Google. Stiu studenti care au fost chiar mai multi ani la rand sa lucreze in strainatate cu Work and Travel.