| Ionut_Cojocaru_1999 a întrebat:

Salut, tuturor! Vreau sa dau la o Academie de Pompieri, imi trebuie mate-fizica din cate stiu eu, vreau sa stiu in special daca conteaza profilul, adica daca sunt la bio-chimie si vreau sa dau la acea Academie, merge nu? Sau trebuie neaparat de la mate-info?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat, indeplinirea conditiilor cerute si reusita la admitere.

| melkittenqueen a răspuns:

Eu sunt la mate-info si fizica e cam la acelasi nivel cu cel de la naturale. O prietena care acum se gandeste la ce facultate vrea sa mearga mi-a spus ca chestia asta cu liceul nu are nici o importanta pentru ca materia oricum o sa fie total diferita si noua. Avand in vedere ca esti pe profil real nu vad de ce nu ai putea sa dai la Academie.

| GoldandSilver a răspuns:

Nu conteaza asa mult, orcium stiinte ale naturii este un profil real la fel ca mate-info iar nivelul de cunostinte la disciplina fizica e aceeasi. Mult succes! Funda?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!