| mario158 a întrebat:

Salut! Un prieten de al meu și cu mine vrem să dăm la poliție.Dar am vazut pe net că la proba psihologică este un interviu unde psihologii iți pun intrebări și așa pot să vadă și dacă acea persoană are deficiențe de vorbire.Problema este că prietenul meu nu pronunță corect unele cuvinte și se grabește să spună ce are de spus.I-am spus să vorbească lent și să pronunțe bine cuvântul dar incă se incurcă la unele cuvinte. Așadar la acel interviu credeți că ar avea o șansă să-l treacă? Eu chiar mi-aș dori să-l treacă deoarece amândoi ne dorim sa fim in poliție.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Testul psihologic nu se refera doar la vorbire si pronuntare, ci si la cum ii functioneaza psihicul, daca este dezvoltat mental normal, daca are comportamnet "normal" samd.
Cu deficiente de vorbire nu are sanse sa treaca de acest test, dar asta nu te va impiedica pe tine sa iti continui visul, mergand la Scoala de Agenti dePolitie sau la o Academie de politie.

Fiecare om are viata si viitorul lui, necontand ce vor prietenii si ce fac ei.

| anonim3248 a răspuns:

Nu trece de vizita medicală ce scrie aici

Examen psihiatric:
Antecedente familiale
Antecedente personale
Comportament
Limbaj
APT/INAPT conform paragrafului nr. din baremul medical
Semnătura şi parafa medicului

| anonim3248 a răspuns:

Ai scris - se grabește să spună ce are de spus
Ai scris - nu pronunță corect unele cuvinte
El nu trece din cauza - comportament - și - limbaj.
Comportament este că se grăbește și asta înseamnă că are reacții necontrolate.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Spune-i să incerce. N-are nimic de pierdut!