| anonim_4396 a întrebat:

Unde credeti ca este mai indicat sa profesez ca asistent medical generalist, in Romania, Germania sau Anglia? Lasand limba care se invata, oare o sa fiu mai multumit de sistemul medical din celelalte tari decat de cel din Romania. Ma gandesc ca poate nici nu o sa ma pot adapta si o sa regret alegerea de a pleca...Ce parere aveti? Ce sfaturi ati putea sa imi dati?

2 răspunsuri:
| dragosnila233 a răspuns:

In Anglia nu vei rezista din cauza colectivului, in Romania te va rupe cu munca, iar in Germania vei munci putine ore pe zi, colectivul este plin de imigranti, iar masteratul este gratis.

Alegerea ta.

| IoanaaaElisa a răspuns:

In Romania ai putea sa încerci pentru ca acum s-au mărit și salariile și poți ajunge la un salar bunicel. In străinătate se câștiga intr-adevăr mai bine, dar e greu cu limba pana sa o înveți și trebuie sa o știi destul de bine.