| Inked99 a întrebat:

Salut,unde nu pot sa mă angajez daca am tatuaje la vedere? Mă interesează mai ales instituțiile de stat, paramedici, armată, pompieri, asistent medical dar și cele private am vreo șansă sau nu? Menționez că am destul de la vedere, degete, mână, gat. Mulțumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Tatuajele mele nu sunt vizible sub halat dar am colegi si medici si asistenti medicali cu tatuaje "la vedere". In UK lumea este mult mai deschisa in privinta asta dar si Romania urmeaza trendul asta. Depinde si ce tatuaje ai - daca sunt simboluri naziste sau mesaje obscene se schimba radical situatia.

5 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Ar fi trebuit sa te intereseze înainte sa le faci.

| Inked99 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Cred că n-ai înțeles întrebarea și ce mă interesa pe mine.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Inked99):

Nici tu nu mai înțeles pe mine. Daca îți puneai acesta întrebare înainte de a le face, poate nu le mai făceai.

| Inked99 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Ba crede-ma că da.

| Darkwish90 a răspuns:

Salutare, eu sunt asistent medical la privat și am tatuaje vizibile pe mâini, pe brațe, etc. Cine te angajează, te va angaja pentru ce știi să faci în meseria respectivă.