| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Unii recrutori recomanda ca listarea responsabilitatilor trecute in CV la experienta sa inceapa cu "Am". Am facut, Am condus, etc.
Desi în felul acesta este personalizat si nu scos parca din fisa postului, este repetitiv si nu stiu daca dă bine. Daca scrii, de exemplu,
"Organizarea si gestionarea" comparativ cu "Am organizat si gestionat" nu e repetitiv dar e generic si pare că nu te-ai implicat cand ai scris.
Cum e mai bine sa le treci? Multumesc!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tare ma indoiesc ca cine citeste aceste cv uri face analiza psihologica la acest nivel.

| LordCristobal a răspuns:

Scrie cum iti este tie mai comod.
Daca stii sa prezinti ceea ce ai scris in CV in fata unui anagajator te-ai scos bine.
Oricum la ce fite si figuri in cap au angajatorii si patronii din Romania e greu sa ii multumesti.

| Xpressurself a răspuns:

Cum simti tu ca te exprimi mai bine asa este cel mai corect. Nu știu cine sunt acești experți, insa cu siguranta nu de ei dai la interviu.

| StimabiluI a răspuns:

Nimănui nu-i pasă de astfel de detalii, crede-mă.
Ce urmăresc recrutorii este să ai experiență relevantă, să nu ai greșeli de gramatică sau ortografie în CV și să fii fluent și încrezător la interviu.
Eventual să treci și niște teste.

Prefer prima variantă pentru că mi se pare o formulare mai modestă și profesionistă, dacă aș începe toate propozițiile cu "am făcut, am dres" ar suna ca temele de la clasa I.