| Daniel42 a întrebat:

Salut,

Va rog sa raspundeti doar daca sunteti in cunostinta de cauza. Pentru a ajunge sa lucrezi in domeniul IT-administrare/securitate servere ce cursuri este necesar sa urmezi? Programarea nu este singurul lucru care ma intereseaza ci mai exact securitatea sistemelor de operare. Va rog nu sugerati site-uri aleatorii deoarece am cautat deja online si nu poti sti exact calitatea cursurilor pana nu le urmezi asadar nu am timp de pierdut pe posibile cursuri inutile. Daca ati urmat un curs online as dori o recomandare daca nu, doresc sa stiu cum pornesti de la 0.

1 răspuns:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Salut!

Nu stiu ce varsta ai, daca urmează să mergi la facultate sau daca ai terminat-o deja insa:

Daca inca nu ai inceput facultatea, ai cateva posibilitati. Sa alegi cursul:

Ethical Hacking
Cyber Security
Sau Computer Forensics

Poate merge si networking ținând cont de faptul ca securitatea este bazata foarte mult pe rețele. Parerea mea, cauta o facultate si fa una din aceste chestii.

Baftă!
happy