| eminescu1 a întrebat:

Salut, Valentin sunt, de ceva timp am niste ganduri serioase de mutare in alt oras, anul viitor termin scoala de asistenti medicali si as vrea un alt oras decat muresul, ceva mai viu si cu locuri de munca mai bine platite. asa ca m-am gandit la doua care ar fi ideale clujul si bucurestiul, clujul ar fi preferat pentru mentalitatea mai deschisa a lumii, cultura etc dar e destul de scump, in schimb bucurestiul in totdeauna a fost recunoscut pentru salariile mari si preturile mici, dar nu stiu nimic despre zbuciumul lui renumit. as vrea cateva pareri cu argumente, clujul sau bucurestiul

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti as recomanda Iasi... e atat de linistit si totusi e un oras ieftin.

Insa Clujul e atat de aproape de Mures si cred ca e cea mai logica varianta.

| Dogx a răspuns:

Timișoara?
As alege București ca na ai mai multe locuri de munca...(mai faci economii)

| eminescu1 explică (pentru Dogx):

Da, jurr ca mi-ar place si bucurestiul dar nu stiu cum m-as descurca cu prostia multa care o gasesti acolo, sunt sigur ca in sistemul medical dai de foarte multi oameni cumsecade, dar exista si multi netrebnici prin oras..., acum depinde si de locul unde stai