| EnvyU a întrebat:

Salut, voi cum v-ati angajat? Prin pile? Ati facut pregatire si apoi v-ati angajat? Sau pur si simplu v-ati uitat prin anuntul si v-ati cautat orice job la care v-ati descurcat?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Daca te bazezi pe pile inseamna ca nu esti deloc competent. Daca vrei sa te angajezi trebuie sa stii sa faci ceva in acel domeniu. Nu te baza pe pile. Fa ceea ce iti place si in caz ca cunosti pe cineva, intr-adevar, te poate ajuta, dar inca odata nu te baza pe asta. Nu m-am angajat inca, dar nu mai am foarte mult si este clar ca nu o sa ma angajez cu pile, nici nu prea cunosc oameni care sa ma ajute in acel domeniu. Oricum nu este corect cum unii cu pile le iau locul altora mai competenti, acum depinde si de firma, cat de mult se respecta si cat de important este domeniul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am muncit la un mcdonalds pentru cateva luni si seful de acolo mai avea si un restaurant de fite. in timp a vazut ca ma tin de munca si m-a luat la restaurant unde sunt si acum dupa mai bine de 2 ani.
"Ati facut pregatire si apoi v-ati angajat?" am muncit de la 14 ani, aveam toata pregatirea care se putea laughing

locul de la mcdonalds mi-l gasise mama mea. seful meu e prieten de familie si ea a zis o data ca " caut munca si omu mi-a dat o sansa sa vada ce e de capul meu.

| EnvyU explică (pentru anonim_4396):

Deci toata lumea gaseste de munca prin altii laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EnvyU):

Altfel e cand cineva te recomandeaza. daca te duci tu sa cauti nu gasesti mereu si nu te alege mereu.