| Slayer22ZC a întrebat:

Salut, voi cum va descurcați cu facultate și muncă part time cu orarul de la facultate haotic? (Întreb pentru că nu am fost la facultate și nu pot fi prezent la unele zile după ora 14. ) Sa știu dacă să merg la facultate sau nu.

6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

In primul rand la ce facultate esti? Ca daca esti la medicina trebuie sa-ti iei gandul de la orice job pentru urmatorii 6 ani.
Daca esti la ASE merge sa te duci de cateva ori pe saptamana

| mODIN a răspuns:

Eu lucram pe weekend in facultate, 10 ore sambata, 10 duminica.

| StoicAnalysis a răspuns:

Eu unul muncesc full time. Si fac facultatea la frecventa, deci la mine e belire mare. Dar in ciuda acestui fapt, ma invoiesc de la munca doar atunci cand am seminarii si laboratoare. La cursuri nu merg deloc ca nu imi permite timpul. Si am trecut anul asta decent. Am avut de dat o restanta dar am luat-o pana la urma.

Sa mergi la facultate in timp ce muncesti poate fi greu, dar nu imposibil, daca ai la indemana toate orarele din grupele domeniului ales si poti sa te intelegi cu angajatorul.

| LisaJulie a răspuns:

Încearcă sa îți gestionez timpul in asa fel încât sa mergi la cursuri și la munca! Nu e obligatoriu sa mergi la toate cursurile, ci la cele importante

| Slayer22ZC explică (pentru LisaJulie):

Nu sunt sigur vreau sa dau la facultate de kinetoterapie dar sa zic că luni, miercuri și vineri pot sa stau toată ziua la facultatea aia dar marți și joi nu pot după ora 14 în cealaltă săptămână e invers pot marți și joi ce am spus mai sus. Problema este că alea importante după ora 14 etc. vreau sa fiu la toate sa fiu la curs seminare dar nu pot după ora 14. Sa fac sau nu facultate?

| Slayer22ZC explică:

E facultate de kinetoterapie.