| Anonim2000288282 a întrebat:

Salut.vr sa plec în UK.
Am nevoie de viza sau ceva? intenționez sa stau în vacanță vreo 14 zile după vr sa muncesc acolo ca bucatar sau ospatar.
În februarie fac 18 ani și vr sa lucrez pe banii mei.
Dc am nevoie pentru a pleca în UK?(am auzit ca trebuie vize...etc)
Dau Funda.

Răspuns Câştigător
| Catalin77945 a răspuns:

Http://www.mae.ro/node/54636 ai pe site-ul ministerului detalii

3 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Caută pe GOV.uk si va trebui sa aplici pentru tipul de schema pe care ți-o doresti. Trebuie sa indeplinesti anumite criterii și sa acumulezi puncte. Dacă vrei sa stai mai mult de 6 luni, trebuie sa plătești alte cheltuieli suplimentare.
Toate informații le găsești aici: https://cosminugaen.com/......legala-uk/