| blanck a întrebat:

Vreau ca sa aplic la Academia Fortelor Terestre din Sibiu si as dori sa stiu daca ei primesc la infanterie pe cei ce poarta ochelari.Am cautat pe site-ul lor dar nu am gasit nimic in legatura cu asta.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Chestia cu ochelarii depinde de dioptriile pe care le ai si asta se rezolva inainte sa dai admiterea, cand iti vei face fisa medicala. Daca cei ce te vor controla spun ca esti apt, atunci in cazul in care esti admis iti poti alege arma respectiva.