| Makeithappen a întrebat:

Vreau să aplic la facultate la LMA, engleza ca limba 1 și germana ca limba 2, dar am câteva nelămuriri, printre care: se intră doar pe baza de dosar sau se dă și admitere. Limba secundara se predă de la zero? Căci nu am studiat germana încă.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Stii ca nu exista un singur LMA in toata tara asta si ca depinde de facultate? De fapt nu stii ca altfel precizai ce facultate.

| Makeithappen explică (pentru Adry05):

În Iași, de pe site am înțeles că e vorba doar despre media la bacalaureat pentru admitere, însă am mai găsit și altele care scriu despre examenul de admitere, de aceea sunt confuză...

| RAY a răspuns:

Dar nu ai intrebat si tu, un telefon ceva la facultatea aia, as suna eu dar e ora 12 noaptea, nu vad ce sa studezi daca ai nivel zero germana

| Makeithappen explică (pentru RAY):

Am întrebat pe cineva care studiază în prezent, dar nu mi-a clarificat deloc, mi-a spus doar că au „multe pe cap și că se ia de la 0, dar e dificil", cam atât, că nu prea avea timp.