| valentin2002 a întrebat:

Salut! Vreau sa cer si eu părere sincera persoanelor care au făcut facultatea si au considerat-o ușoară. Știu că e relativa treaba și că fiecăruia îi este ușor in domenii diferite, dar aș vrea totuși să văd dacă există o facultate care este ușoară pentru mai toată lumea pentru ca in momentul de fata ma interesează doar diploma, nu neapărat ce pot face cu ea mai departe. Așa că întrebarea ar fi...La ce facultate se ia diploma de studii superioare cel mai ușor, fără prea mult stres si cu un orar mai lejer? Poate chiar si una Fără Frecvență... daca îmi puteți explica cum funcționează. Mulțumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nici o facultate nu e usoara daca o faci pe bune.
Du-te la una privata si da spaga cat cuprinde daca vrei doar diploma".

| Violleta2022 a răspuns:

Dreptul sau Psihologia, ca-i numai de tocit si nu-i bataie mare de cap.

| Frank51 a răspuns:

Sociologie, am avut un coleg de cameră care zicea că e fix pix.

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde de la universitate la universitate, dar in general chestii gen stiinte politice, publicitate, stiinte ale comunicarii, jornalism etc sunt usoare. Daca vrei o diploma de forma te duci si tu la spiru haret sau la ceva universitate privata si atat timp cat iti platesti taxa diploma vine de la sine in 3 ani.

| Robert2526 a răspuns:

Pe la geografie, istorie poti sa incerci, cu putina sansa intri si la buget ca la facultatile astea nu prea merge nimeni