| Belodrakit a întrebat:

Vreau sa dau anul acesta la scoala de politie de la Campina insa am doua nelamuriri.
1- fumez de 4 ani dar nu am facut o excesiv, ar putea fi o problema?
2- se respinge pentru anumite probleme cu dantura? Este ceva drastic sau se poate trece cu vederea?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

1. Da, ar putea fi o problema daca ti se fac analize la plamani si au aparut modificari pe plamani, din cauza fumatului. Fumatul este interzis in cadrul scolii de Politie.
2. Da, daca dantura este stricata, avand carii sau lipsuri in gura.
Mai exista si testul oftalmologic - pe care trebuie sa-l treci cu brio, testul psihologic, testele de sange si masuratori ale indicilor antropometrici, alaturi de consultul medical general unde esti dezbracat la nudul gol si masurat.
Mai multe gasesti aici:
https://www.academiadepolitie.com/......-a583.html

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un examen medical general, starea de sănătate generală. Apoi
teste de condiție fizică la admitere cu bareme.

| armygirl a răspuns:

1 - nu ar trebui sa fie vreo problemă, cunosc mulți fumători în poliție

2 - unii ar zice ca n-ar trebui sa ai carii laughing deși nu prea știu ce să zic. Drastic nu e.