| Vladsss a întrebat:

Salut, vreau sa dau la facultatea de geografie, la topografie, dar nu stiu cateva amanunte.Matematica/Fizica joaca un rol important in aceasta specializare, eu fiind pe profil uman (filologie) si daca da o pot profesa la mine in oras?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Da, topografia include destul de multa matematica, mai ales geometrie. Fizica mai putin.

2 răspunsuri:
| user5493 a răspuns:

Matematica da...depinde unde au nevoie de tine cei care te angajeaza.

| Vladsss explică:

Si daca dau la cartografie /cadastru si acolo voi avea nevoie de matematica?