| EvilDuckX a întrebat:

Salut, vreau să dau la jandarmerie în următoare sesiune și am o întrebare legată de medical, am un semn de naștere în frunte cât o boabă de mazăre verde, ar putea fi considerat semn distinctiv și să nu intru din cauza lui?

2 răspunsuri:
| Didu85 a răspuns:

Salut! Uite eu de exemplu din ce am înțeles nu ar fi o problema acest tip de semn care aproape ca nici nu se vede, ideea în general e sa nu ai tatuaje descoperite și de dimensiuni mari, cicatrici la fel de dimensiuni mari. Asta am înțeles eu de la câteva persoane pe care le cunosc și știu ca vroiau sa dea la fel ca și tine la jandarmerie. Iar din acele persoane unul știu ca este jandarm pentru ca l am mai întâlnit, de restul nu știu, nu ne am mai întâlnit și nici nu am mai vorbit. Încearcă totuși și vezi, dar eu zic ca nu este o problema. Bafta!

| romeo78 a răspuns:

Singurul lucru medical care contează este să fi apt, să nu ai vreun handicap fizic, psihic, vreo boală cronică sau probleme cardio-pulmonare!
În rest, succes la admitere!