| alexandrunaj a întrebat:

Vreau sa devin paramedic,dar cum sa devin mai,,tare". Stiu ca paramedicii trec prin tot felul de situatii neplacute, trebuie sa se uite la rani, trebuie sa trateze pacientii in ciuda durerii pacientului etc. Cum sa fiu mai pregatit mental.Un prieten mi-a dat un site pe care apareau videoclipuri in care oamenii sa raneau de-a binelea ( nu ca cele cu clipuri amuzante ci de-a binelea). Mica innebunesc daca ma uit la asa clipuri, amicul meu mi-a spus ca daca devine prea dur sa inchid si sa reiau la cateva zile dupa, asa creierul meu se obisnuieste cu genul asta de socuri, asa a spus el. Ce credeti, e o solutie cum sa fiu mai pregatit? Sa aplic solutia prietenului meu? Voi ce solutii aveti?

2 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

Nu stiu ce sa zic de solutia prietenului tau, dar un lucru il stiu sigur... Chestia asta cel mai bine merge cand o ai in sange, nu zic ca este imposibil de cultivat / invatat, dar daca chiar vrei asta, trebuie sa realizezi ce faci.

Mi se pare ok metoda prietenului tau, in principal daca poti sa te uiti la o galeata de viermi cum misuna printr-un cadavru cred ca poti sa te uiti cam la orice laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa ce ai sa vezi si sa tratezi in realitate vreo 10 rani de genul te vei obisnui