| Mustache a întrebat:

Salut.Vreau sa devin pilot civil... Unde ma pot interesa mediile cu care s.au intrat anul asta.din ce se da examen unde se afla facultatea totbig grin (sunt clasa a 10-a, nu incepeti cu raspunsuri abia acum te interesezi)laughing Funda

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Citeste, poate te trezesti din vis! http://www.businessmagazin.ro/......ia-7438964

Răspuns utilizator avertizat
| edoppler a răspuns:

Pentru a deveni pilot civil trebuie sa urmezi Scoala Superioara de Aviatie Civila, Carpatair Flight Training, Regional Air School sau alte scoli de aviatie private din Romania. Informatii despre ele gasesti pe Google. Nu exista o medie de admitere, dar bineinteles ca ai nevoie de diploma de BAC. Trebuie sa dai examen din mate, fizica si engleza. Daca vrei mai multe detalii, trimite-mi un mesaj.