| giulianito a întrebat:

vreau sa devin tehnic dentar! vreau sa stiu cit e necesar de a invata la aceasta profesie? cit cistiga un tehnic dentar in romania dar si europa in euro?

1 răspuns:
| nomoretears1111 a răspuns:

Pentru a deveni tehnician (nu tehnic) dentar, faci o scoala de Tehnica Dentara, care costa cam 1300 de euro pe an si dureaza 3 ani. Castigul nu este prea mare la inceput, undeva in jur de 1000 de ron/luna. In tarile europene poate o fi mai bine, asta nu stiu. Intereseaza-te si tu mai mult, poate afli, pana la urma.