| Mentalist09 a întrebat:

Salut.Vreau sa fac in viata ceea ce îmi place, iar mie îmi place mult sa "citesc oamenii".Imi spuneti încotro s-o iau? Adica, ce profil si ce profesie sa urmez? Si îmi mai place si sa mă joc cu oamenii, asta e una dintre calitatile mele.
Funda

5 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Amice, fă diferenţa între filme şi realitate. Tu crezi că eroul tău din serial ar fi aşa bine văzut în lumea reală? Cum adică să te "joci" cu oamenii? Eşti psihopat sau ce? laughing Dacă vrei să faci ceva vag asemănător du-te la psihologie. Sau chiar psihiatrie dacă te ţine creierul.

| RobertMoon a răspuns:

Judecator sau profesor. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Poti urma o facultate de folozifie sau psihologie.
O zi buna.

| Alelulu a răspuns:

Pai daca iti place sa stai de vb cu oameni si sa " ii citesti " fa o fac de psihologie. Dar trebuie sa fii constient ca asta nu e o joaca, daca omu vine la tine inseamna ca are probleme serioase si tu ar trebui sa l ajuti, pentru ca in functie de ceea ce ii spune psihologul pacientului acesta se vindeca. Depaseste anumite momente grele sa zic asa. Daca vrei sa inveti despre boli si ce poate debita mintea unui om etc Fa te psihiatru ca acolo sigur ai ce trata happy

| opreamarius a răspuns:

Daca chiar vrei sa mergi pe drumul acesta eu iti recomand sa mergi la o facultate de psihologie.Dar inainte de asta pentru a-ti dezvolta aptitudinile in citirea gesturilor sau cum se zice body language iti recomand o carte Tonya Reiman-limbajul trupului.Have a nice day.