| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Vreau să mă agajez, idea este că mi s-a oferit ca manipulant. Am văzut postul și sunt nehotărăt. Curent și din ce am înteles când plouă, este partea cea mai grea, că te uzi cărând la marfă. Dpdv al sănatații, nu sunt rezistent. In trecut am avut sinuzită cronică, atunci am avut noroc ca nu am făcut operație la București. Uneori mă doare spatele și dacă este curent în casă când mă apucă un junghi. Voi ce părere aveți despre postul de manipulant care ați mai lucrat, la ce ar trebui să mai mă aștept? Se fac ceva acte, la primirea /plecarea mărfii? Pentru că habar n-am deoarece nu mi-a plăcut nici de la distantă ce făceau alții. Eu am lucrat ca operator, intr-o fabrică anterior.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Daca zici ca nu esti prea puternic nu cred ca este de tine aceasta meserie, mai ales ca pur si simplu cari cu carca, vei sta toata ziua in picioare si vei ridica si greutati, nu vei rezista prea multe zile.
Cei care au probleme cu durerile de coloana le au si cand stau prea mult in picioare, dapai sa mai faca si efort.
Deci nu e de tine!

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Nu știu dacă cară cu cărca, ei spun că cară cu liza.

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Mda, este un post cam urât.

| SingleForOne a răspuns (pentru anonim_4396):

Cară cu liza dintr-un loc în altul, dar majoritatea timpului i-au cutie una după alta sau bax de băuturi sau ceva...

12 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Te-ai gândit să... Știi tu, lucrezi ceva mai lejer, gen reprezentant vânzări? Unde stai de vorbă cu clienți..., casier, unde stai pe scaun? Caută și tu ceva mai lejer, te pregătești câteva zile pentru interviu să vadă că ai habar despre domeniu unde aplici, și aia e.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

laughing crede-mă că dacă eram bun la matematică, gaseam posturi destule pentru gestiune, casier, etc dar nu mi-a plăcut niciodată matematica, și nici n-am înteles-o.

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce matematică? Aparatul de la casă face calcul, tu apeși enter și scoate bon, ce ar fi așa greu? Dacă nici asta nu poți să faci atunci nu știu ce sa zic...

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Ma rog fiecare cu slăbiciunile lui. Eu n-am lucrat ca, casier dar nici să fi de râs nu-i ok dacă nu îți merge mintea. laughing

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

La casă nu îți trebuie minte, dacă știi să folosești un telefon, poți folosi și casa de marcat. Dacă in schimb nu poți folosi casa de marcat normal că e de râs și plâns în același timp.

| SingleForOne a răspuns:

Îți trebuie forță fizică, ambiție să realizezi lucruri, motivație să dezvolți singur, mereu să dai tot ce poți. Da, ca manipulant trebuie să te aștepți și să lucrezi în zile ploaie, ninsoare, furtuni, călduri extreme, etc.
În alte cuvinte, tu trebuie să-ți realizezi obiectivele pe acea zi, iar superiorilor nu o sa-i doară undeva de tine, la fel și majoritatea colegilor, atât timp cât ți-ai terminat treaba, iar unii poate îți oferă suport prin simpatie, dar nu pot face mai mult. În unele cazuri extreme, unii superiori vor ca tu să termini toată treaba în timpul dat pe zi, ca să nu te plângi că poate ai lucrat ore extra sau să te lauzi că lucrezi mai mult decât alții, iar. Dacă programul s-a terminat, schimbul 2 nu este, iar treaba ta nu ai terminat-o, s-ar putea să te și concedieze.

| anonim_4396 explică (pentru SingleForOne):

Ok, am înteles

| anonim_4396 explică (pentru SingleForOne):

Da, am mai lucrat undeva, unde se țipa, urla. Am fobie pe presiuni, tipete dacă este cazul.

| SingleForOne a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, o să ai de toate în domeniile de depozit, vânzări, supermarket, hotelier, restaurant, și altele. Deci, trebuie să cauți o modalitate să treci peste asta. Foarte rar dacă găsești un loc de muncă liniștitor.