| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Vreau sa mă angajez ca șofer în aprovizionarea supermarket în germania și Austria.Mă poate lămuri și pe mine cineva de Cum o sa decurgă lucruri odată ce mam angajat acolo.adică e o tara străină și mie frica sa mă bag cu capul înainte.

Răspuns Câştigător
| Tina88 a răspuns:

Buna, viata in Germania este destul de ok. Chiria se gaseste foarte greu in schimb, trebuie sa ai un salar bun si destui bani ca sa lasi garantie. Daca ai pe cineva care sa te accepte in chirie pana cand te pui pe picioare este usor. Ca sa te angajezi direct la neamt/austriac trebuie sa ai domiciliu in tara respectiva. Ai grija la intermediari, majoritatea te storc de bani si sanatate. Succes si noroc.