| mercenar17r a întrebat:

Salut.Vreau sa mă angajez casier la supermarket și voiam să știu ce fel de atribuțiuni și responsabilități am,gen ce trebuie sa fac și cam câtă mate trebuie sa știu, maxim înmulțiri și alea mai încet le fac, și cum este la interviu ce te întreaba

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Cred că în anul 2022 casa de marcat și scannerul fac cam toată treaba în ceea ce privește calculele matematice.

În general nu strică să știi tabla înmulțirii, dar nu te va pune nimeni să rezolvi ecuații diferențiale și integrale.

| mercenar17r explică (pentru johnnny123):

Mie frica că mă încurc la rest sau ceva, trebuie sa te miști și repede.

| sierra1 a răspuns (pentru mercenar17r):

Pe casa de marcat va SCRIE câți bani trebuie să dai rest. Deci nu trebuie să te rupi cu matematica

| mercenar17r explică (pentru sierra1):

Am inteles, mersi

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti se vor spune la supermarket ce atributiuni vei avea. Dar sa nu crezi ca vei sta numai la casă.