| dfwq23 a întrebat:

Vreau să mă informez puțin. Peste un an termin gimnaziul și am hotărât cu ai mei ca să absolv un anumit colegiu unde se învață Software Developer și să fie de preferat în Chișinău. După asta vreau să absolv o facultate din străinătate, vreau să îmi dați niște sfaturi unde să gasesc câteva Facultați unde se învață pentru un viitor cu salariu mare.

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

De ce in strainatate? Daca ai licenta la Politehnica in tara sau o ai la Politehnica in Oslo, tot salariul ala este. Conteaza unde lucrezi. Poti lucra in IT pe 3-4.000 euro in tara sau poti merge in UE sau tarile nordice pe 5-8. 000euro, cu licenta recunoscuta international, de la o facultate din Moldova\Romania.
Ai sa vezi ca prin clasa XII vei dori sa intri la o facultate din care iesi ceva ce-ti place, dar si cu salariu decent. Nu te vei chinui undeva unde nu-ti place doar pentru cativa euro in plus la salariu.
Noroc!

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

N-o sa ABSOLVEŞTI, din păcate...
Alții au absolVIT.