| M371n1s7 a întrebat:

Salut. Vreau sa ma înscriu la admitere la Școală de agenți de politie Vasile Lascar însă nu știu cum se procedează cu media la purtare. Se calculează media celor 4 ani care sa fie 9 sau pe parcursul celor 4 ani sa nu fi avut medie mai mica de 9? Precizez ca am 10 8.50 10 9.50. Media lor ar fi 9.50. Mersii

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se ia in considerare media generala la purtare a celor 4 ani de liceu, aceasta trebuie sa fie cel putin 9.
Cu mediile indicate indeplinesti aceasta conditie.

| catalin09023 a răspuns:

Poti candida liniștit!
Media celor 4 ani > 9.
Mult succes!