| obsercvayr a întrebat:

Salut, vreau sa merg si eu sa fac armata :X dar am auzit zvonuri ca daca mergi in armata, nu mai ai voie sa te intorci e adv straight face? eu as vrea sa fac armata macar 2 ani. straight face

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te angajezi soldat voluntar!
http://www.mapn.ro/recrutare/sgv.php
Pa, pa.

| Dana211 a răspuns:

Armata nu se mai face ca inainte, tot ce poti face e sa te angajezi ca si soldat, lucru care te obliga sa ramai in sistem 4 ani (daca nu ramai, platesti cam tot ce ti-au dat ei pana in momentul respectiv), dar dupa poti face ce vrei! Nu te obliga nimeni sa ramai acolo o viata!

| valentino52 a răspuns:

Cati ani ai? Din moment ce crezi astfel de zvonuri cum ca daca te duci in armata nu te mai intorci... presimt ca esti prea mic si cand mai cresti o sa iti piara cheful de armata. Daca vrei sa faci o cariera din asta e cu totul altceva, daca vrei doar asa sa te formeze ca barbat si 1 an de indeajuns zic eu.