| Anonim2000288282 a întrebat:

Salut,vreau sa-mi fac o cariera printr-un canal de yt.dar ar fi o problema.

Youtube va mai rezista 10 ani sau nu(asa cu aproximatie)sau sa ma apuc de tiktok ca e nou și va rezista mult?

Aa chiar argumentați >asta...==Youtube sau TikTok da/nu și de ce.

Funda cel mai bun

11 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

YouTube-ul e dinaintea Facebook-ului, toate vin și trec, dar YouTube o să rămână mult și bine.

| haileewatson a răspuns:

Stai sa-mi scot globul de cristal sa intreb daca Youtube va mai exista peste 10 ani... lol
De ce nu le faci pe amandoua? Youtube + Tik Tok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va rezista Youtube, va fi popular inca 20 de ani de acum incolo. Iti zic si de ce. Youtube e in primul rand o afacere, si inca una profitabila asa ca nimeni nu va inchide o afacere cat timp ea produce bani.
In al doilea rand pe Youtube ai posibilitatea sa incarci clipuri mai lungi, ceea ce pe TikTok nu inca posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorba lui gary v. World is and not or. Faci tiktok. Cauza ca o sa cresti mai repede. Cand ai 100 k urmaritor incepi Youtube ul. Cand o sa apara altceva nou te bagi si acolo. Daca mai apar inca 10 te bagi pe toate. Momentan pe tiktok cresti ff repede daca joci cum trebuie. Pe yt doar daca ai niste oameni de inceput. D aia baga te pe tiktok si dupa te bagi si pe yt

| TheRealFantasy a răspuns:

Tik tok e un one-hit wonder adica o minune care tine 3 zile, nu ca Youtube care e din 2005 parca si de cand a fost facut, desi devine din ce in ce mai prost, castiga din ce in ce mai multi utilizatori si views-uri; exista si se concep alternative pentru Youtube gen dailymotion, etc. dar tik tok nu va strange aceeasi popularitate (zic eu).
Este cu totul alta mancare de peste oricum, tik tok e mai mult o platforma pentru socializare si "reels" ca pe Instagram si alte minuni pe cand Youtube are o versatilitate mult mai mare pentru distribuit informatii prin video-uri, mai mult decat un simplu entertainment; nu foloseste nimeni mesajele pe Youtube si au fost adaugate mult prea tarziu pentru a fi un trend.

E probabil ca Youtube sa dispara intr-un viitor apropiat dar momentan se mentine numarul de useri, poate doar daca apare un alt colos care sa ofere mai multe optiuni, dar nu tik tok. Este o platforma mai de viitor tik tok dar ca si concept este mult mai limitat, si in ideea de continutul pe care poti sa il faci, si ca versatilitate, si ca profit pe termen lung...

| Strwberrs a răspuns:

Buna! Cine a zis ca YouTube va mai rezista doar 10 ani? Exista teoria asta? Eu una nu am auzit de asa ceva si nici nu as fi de acord daca YouTube s-ar "sfarsi" sa zic asa. Adica, pe bune? Sunt unii oameni care muncesc si de abia si-au inceput cariera in domeniul YouTube si peste 10 ani se va sterge? Mi se pare o idee naspa.

Cat despre TikTok, e ok sa te apuci si de el, dar ideea e ca platforma a inceput sa devina expirata si scade din ce in ce mai mult big grin, deoarece se sterg multe conturi si sunt persoane care posteaza continut sexual.

Multa bafta si succes! Raspuns castugator? happy
Mersi, paaa!

Răspuns utilizator avertizat
| pashkal a răspuns:

Du-te copile la scoala si invata ca sa nu ajungi un boschetar, termina cu Youtube-ul si tik tokul ca daca nu ai macar vreo 500.000 de abonato nici bani sa iti iei de mancare nu faci.

| Strwberrs a răspuns (pentru pashkal):

Mor de ras hehehee

| TheRealFantasy a răspuns (pentru pashkal):

laughing da nu e o alegere buna ca job principal; doar asa de hobby cu beneficii. chiar si asa ar fi alegeri mai bune dar compenseaza pe partea de satisfactie personala fiindca este entertainment.

| Niciunnume81 a răspuns:

Tiktok e doar o chinezărie care poate sa se închidă peste noapte.