| Dangusman a întrebat:

Salut, vreau sa-mi incep o cariera ca si electrician am 22 de ani sunt din Bucuresti si nu stiu de unde sa incep.
Imi poate explica si mie cineva cate categorii sunt si unde e recomandat sa fac niste cursuri?
(De preferat oameni din domeniu)

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca electrician simplu (general, de baza) te poti califica in licee profesionale, cursuri postliceale sau facutati de profil (electro-energetic).
Calificare ca electrician se poate face si la unele locuri de munca, acreditate (de ministerul invatamantului si ministerul muncii).

| alibaba99 a răspuns:

Cauta loc de munca necalificat la o firma de electricieni. Acolo o sa inveti cel mai bine. Spor si noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut domnule, sugerez sa te inscrii aici, dai un copy paste si te duce direct pe site.

(https://bestcor.ro/......?/cursuri/

Succes

| kalasnicov22 a răspuns:

Daca ai terminat liceul poti sa incerci o postliceala sau o facultate daca nu un curs pe undeva sau calificare la locul de munca.