| dfwq23 a întrebat:

Salut, vreau sa stiu cat este salariul unui Manager in Anglia si de ce studii ai nevoie ca sa devii. E greu sa fii manager la Hotel?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa te ia cineva direct manager trebuie sa vii cu un portofoliu de firme pe care le-ai administrat, nu se uita nimeni la hartoagele tale, daca te preia din interiorul organizatiei trebuie sa cresti tu pe scara ierarhica si dupa aceea vei avea o companie in portofoliu si tot asa, mentalitatea cu "am o facultate deci sunt cineva", nici in Romania nu e valabila in domeniul privat, ce sa mai zicem de tari cu un capitalism bine sedimentat.