| watchmen a întrebat:

Vreau sa stiu si eu doua chestii:
1. Daca imi lipsesec doua masele pot intra la AFA "Henri Coanda"?
2. Unul din criterile de recrutare:Sa fi parcurs perioada instructiei de baza (primele 4 luni ale stagiului militar), pentru militarul in termen din M. Ap. N
trebuie sa fac 4 luni de pregatire sa pot intra, sau ce vrea sa zica? straight face

Răspuns Câştigător
| NOC a răspuns:

Parerea mea este ca treci, dar nu stiu daca este la fel cu a medicilor de la medicina aeronautica.

Punctul 2 nu ti se aplica (nu esti militar in termen/SGV), ramane sa te lamuresti cu punctul 1.