| Vertic_Sergiu_1996 a întrebat:

Salut, vreau si eu o parere:

Cum vi se pare postul de brigada anti-tero de la SRI? Ma bate gândul sa dau la academie, doar ca nu stiu exact ce presupune asta. Știți ce probe se dau, unde se dau si in ce consta programul militar?
PS:îndeplinesc toate cerințele, sunt la profil matematica-informatica.

Dau funda, doar ca ii rog doar pe cei care sunt informați sa răspundă!

Răspuns Câştigător
| Kogaion a răspuns:

Ca sa ajungi in Brigada Antitero, este foarte greu si presupune o munca enorma pana ajungi dar si mai mare dupa ce ajungi. Ei fac antrenamente zilnice si cat se poate de reale(se intampla de multe ori ca ei sa tina de tinte in timp ce se trage). Stiu ca trebuie sa ai practicate niste sporturi de contact. Sper ca te-am ajutat cat de cat, cam de atatea informatii dispun si eu. Si inca ceva, salariile am auzit ca nu sunt atat de satisfacatoare, dar probabil ca sau mai schimbat de atunci.