| erdasian a întrebat:

Salut vreau si eu sa stiu ce imi trebuie ca sa ma angajez la marina militara. Trebuie sa fac facultate sau dau niste teste ceva?
Am cautat pe net dar nu gasesc prea multe in legatura cu acest subiect.
Si daca ati fi amabili, as dori sa stiu ce iti trebuie ca sa intri in armata, sau la jandarmerie. Va multumesc.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de Marina Militara, Academia Militara, Facultatea de Jandarmi sau scoala de subofiteri jandarmi

| Greece2000 a răspuns:

Salut Erdasian, pai daca vrei sa te angajezi la marina militara ai nevoie de aceste documente necesare pentru inscrierii la FMM.
Candidatii trebuie sa completeze o cerere de inscriere tip si sa prezinte chitanta sau copie dupa chitanta care confirma plata taxei de inscriere la concursul de admitere sau acte doveditoare privind scutirea de aceasta taxa. Taxa inscriere
- 100 Ron

Modalitate admitere
Admiterea se desfasoara pe baza de concurs.
Criteriul de admitere este functie de prioritate: media la licenta, media de absolvire a colegiului, media la Bacalaureat.

La medii egale candidatii inscrisi la admitere la FMM clasati pe ultimul loc vor fi departajati dupa urmatoarele criterii:
1 - media obtinuta la examenul de Bacalaureat sau in caz ca se mentine egalitatea:
2 - nota obtinuta la proba eliminatorie de Limba Engleza;

| Greece2000 a răspuns:

Modalitate admitere

Admiterea se desfasoara pe baza de concurs.
Criteriul de admitere este functie de prioritate: media la licenta, media de absolvire a colegiului, media la Bacalaureat.

La medii egale candidatii inscrisi la admitere la FMM clasati pe ultimul loc vor fi departajati dupa urmatoarele criterii:
1 - media obtinuta la examenul de Bacalaureat sau in caz ca se mentine egalitatea:
2 - nota obtinuta la proba eliminatorie de Limba Engleza;

| erdasian explică (pentru Greece2000):

Multumesc mult dar as mai dori sa stiu ceva daca nu te superi. Stii cumva daca este vreun site al marinei militare de unde mai pot afla niste informatii, si ultima intrebare, unde ma duc sa ma inscriu in Constanta ca habar n-am.

| erdasian explică (pentru freakazoid):

Multumesc