| Ghenta_Vincentiu_2003 a întrebat:

Salut! Vreau și eu să știu de ce studii/academii am nevoie sa pot să mă înrolez in forțele speciale. Am nevoie de experiență în alte organe ale justiției?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Criteriile sunt asemantoare: https://safos.mapn.ro/pages/admitere

| mi25 a răspuns:

Depinde care forte speciale.
De regula in fortele speciale a oricarei tari sunt recrutati militari cu o pregatire foarte buna, rezistenta fizica si psihica si minte agera etc. Sunt niste criterii specifice ce trebuiesc indeplinite.
In primul rand trebuie sa ai o pregatire militara - deci sa ajungi militar.