Întrebare recomandată | ionutcosmin1996 a întrebat:

Salutare. Am 15 ani si ma tot bate gandul sa dau la Scoala Superioara de Aviatie Civila cand voi termina liceul, insa am cateva nelamuriri. Dupa cat m-am documentat, am aflat ca sunt vreo 40 de locuri libere la bataie, insa, aceste locuri sunt fara taxa? Adica, daca iau admiterea, trebuie sa platesc 60. 000Euro cum scrie pe site?
Va rog, ajutati-ma, chiar doresc sa intru SSAC. Meseria de pilot este una din cele mai frumoase si mai palpitante meserii. Vezi locuri noi, ai un salariu bine platit si, tot ce trebuie sa faci este sa pilotezi un avion.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Parerea mea este ca nu exista locuri la buget, toate sunt cu plata si trebuie sa platesti suma de care spuneai. e vorba ca faci antrenamente cu avioane si pe simulatoare, chestii care costa foarte mult, de aceea este asa de scump. scoala insa dureaza 2 ani si se dau si burse. cel mai sigur suna la ei si intreaba-i exact detaliile financiare sa stii sa te apuci de strans bani de pe acum :) aici mai ai niste informatii http://www.studentie.ro/......la-id46591 succes!

1 răspuns:
| ingerasdulke15 a răspuns:

Buna si ep mine ma bate gandul sa dau la Scoala SUperioara de Aviatie Civila cand termin liceul am si eu 15 ani stiu si eu de cele 40 locuri dar nu am vazut nicaieri ca scrie ca trebuei sa paltesti 60.000 de euro mi se pare foarte mult am vauzt ceva legat de aproape 3.000 de euro. imi poti da site-ul de unde ai citit tu puppy dog eyes?