| Raresh14444444 a întrebat:

Am 17 ani aproape 18, îmi caut un job cu minimum 3.000 de lei salariu. Sunt încă la liceu și nu am bacul, există vreo șansă să găsesc? Dacă știți vreun job dați-mi de știre va rog!

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar la videochat

| minrest a răspuns:

Nu e asta pretul pe piata, sa iei peste 3000 net la debut, cu BAC-ul. Faci informatica si, ca programator, poti porni de la atat, ba mai poti si lucra in domeniu chiar din anul doi. Sau faci medicina, si, dupa sase ani de facultate, poate nu de la inceput, iei ceva de genul. Dar numai cu BAC-ul, efectiv nu ai cum. Banii se castiga greu, sa stii.

| Plato a răspuns:

Hai totusi sa fim seriosi un pic. laughing
3000 de lei cu facultate, poate.

| Panamax a răspuns:

Ce stii sa faci pentru 3000 de lei?
Cine te angajeaza pe langa cei 3000 mai are de platit inca pe atat. asigurari sociale, zile libere etc.
Ca sa scoata 6000 lunar din buzunar trebuie sa ii castige de pe urma ta cumva.
Doar daca te angajezi la stat nu se mai pune problema sa produci ceva.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Așa ceva în România frate?
Nu cred că ai putea să câștigi 3000 de lei așa ușor aici!
happy

| TristanTzara a răspuns:

Da' nici n-ai pretenții.

| Nătărău a răspuns:

Statuie, dansator pe stradă, rapper independent, cerșetor în fața bisericii. Toate acestea sînt meserii frumoasefocbre și merită-ncercate. N-ai patron, nu plătești taxe, poți să-ți dai demisia cînd vrei și să te angajezi cînd vrei, chiar și din oră-n oră. O să cîștigi între 8000 și 10000000 de mii pe lună fără glumă.

| Antopuff a răspuns:

Nu gasesti atat nici cu facultate laughing)))

| Cosmin86 a răspuns (pentru Antopuff):

Depinde, in IT in cativa ani ajungi la suma aia in euro, nu in lei.
Mai documenteaza-te, depinde foarte mult de domeniu.

| Antopuff a răspuns (pentru Cosmin86):

Da, in IT dar pentru asta trebuie sa termini facultatea care nu e tocmai usoara. Si cat despre celelalte facultati pentru inceput fara experienta crede-ma ca ai minimul pe economie care nu ajunge la 3000 de lei.

| 54kuv a răspuns:

Imi vin ceva idei dar nimic legal.
E ok ca tintesti sus. Dar sa tintesti sus doar la bani nu prea merge. Valoarea care o oferi trebuie sa fie pe masura. Ai putea incerca vanzari (agent de vanzari). N-ai varsta pentru permis si e un mare minus dar daca esti extraordinar de bun poti face si mai mult (depinde si de domeniul care il alegi).
Dar nu te lasa descurajat de comentariile de aici, baga mare, de ce nu