| DonAdrian a întrebat:

Salutare. Am 19 ani. Intrebare pe scurt. Cum ati inceput sa lucrati pana in momentul de fata. Ma refer la un job stabil. Din dorinta sau necesitate? Dupa cateva luni am renuntat la drept. Simt ca nu este calea mea si in momentul de fata nu gasesc ceva care sa ma motiveze. Un tel. Muncesc de la 16 ani deoarece parintii nu pot sa ma sprijine financiar prea bine. Ati fost in locul meu. Ceva sfaturi?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Munceste. Prin munca o sa ai tot ce-ti doresti. Nimic nu e pe gratis. Din dorinta pentru a avea unele lucruri pe care poate mi lr doream

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai muncesc pentru ca trebuie happy. Îmi și place ce e drept, e in domeniul pe care doresc sa îl urmez pe viitor.
A fost o necesitate, trebuia sa plătesc facturile, pregătirea pentru facultate. Nu pot sa zic ca mi-am dorit cu adevarat. happy