| Balan_Catalin_1999 a întrebat:

am ajuns la acel moment in viață în care trebuie să decid ce carieră sa urmez, si am nevoie de ajutor! Vreau sa dau la ceva legat de poliția română si vreau sa stiu ce departamente/sectiuni are...mie imi place mai mult pe partea aia care se ocupă de prinderea/cautarea infractorilor, dar nu stiu cum se cheamă, dar vreau sa stiu toate departamentele! Va rog mult!

1 răspuns:
| alexandru0sorin a răspuns:

Man eu propun sa vezi daca poti intra la academie gen la alba am inteles ca aia e reputabila si de acolo poti sa prinzi oportunitati f bune pentru diverse posturi doar ca nu e usor sa intrii. de acolo poti sa iti formezi si idee legata de unde vrei sa te duci si exact ce anume sa faci. toate cele bune sper sa ai succes!