| IoanKatalin a întrebat:

Salutare,

Am intrat la o facultate din orașul meu, însă nu știu dacă să mă duc să aprob sau nu. Vreau să studiez în altă țară însă nu am aplicat încă - se aplică până pe 20 Septembrie.
Ce se întâmplă dacă mă duc la facultatea din oraș și aprob înscrierea, ei îmi dau un viitor loc, iar eu nu mă prezint tot anul? O amendă, închisoare?

Mersi,

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inchisoare... auzi la tine da ai impresia ca esti in armata?

te exmatriculeaza si atat tot.

| IoanKatalin explică (pentru suntserios):

Salutare,

Este vorba de o sumă de bani care este alocată pentru studiile mele. Deci. se putea!
Într-adevăr, am vorbit, și pot să anulez când vreau eu. Statul alocă buget pentru 4+2 ani. În cazul în care fac un an la facultatea asta și găsesc loc la altă facultate tot cu 4+2 ani, atunci trebuie să îmi plătesc eu anul pierdut.
-facultatea de automatică-

Mersi,

1 răspuns: