| Slowleyy a întrebat:

Salutare, am o intrebare cat se poate de serioasa big grin imediat dupa ce termin liceul ma intereseaza sa lucrez in politie, insa nu stiu unde sa dau! as vrea sa gasesc loc de munca la criminalistica, ( stiti voi, cand se intampla crime, sinucideri si tot asa, tipii in costume albe de fac poze si analizeaza =] ). Sunt din Constanta big grin some help?

Răspuns Câştigător
| laur3ntziu00 a răspuns:

Specializare (criminalistica/rutiera/etc) o poti alege abia in anul 3 din cate am inteles si nu se stie daca in acel an vor fi locuri la criminalistica. Din cate am inteles poti ajunge la criminalistica si daca urmezi o scoala de agenti (Campina/Cluj).

2 răspunsuri:
| Daiana03 a răspuns:

Poti face academia de politie, dar din cate stiu eu, e la Bucuresti.

| DANYEL001 a răspuns:

Faci academia, de politie al.ioan.cuza si iti alegi pe ce vtei sa dai.intra pe asta o sa te ajute acolo vreau si eu http://www.academiadepolitie.ro/ bafta sper ca te-am ajutat (fundita:))