| Sergiubalan32 a întrebat:

Salutare! Am o intrebare in legatura cu admiterea la subofiteri si mai exact la jandarmi, pentru media 5 la proba scrisa trebuie sa am din 90 de intrebari 40 corect +10 pct din oficiu unde ar veni 50, adica nota 5? De ex: 30 la romana, 10 engleza 5 civica si 5 legislatie sau trebuie sa fac jumate din fiecare? De ex: la romana unde sunt 30 de intrebari sa fac 15 pentru nota 5 si tot asa?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Sergiu mamă, iți propun să-ți stabilești o țintă (mult) mai inaltă decât un nenorocit de cinci. La admitere la școala aia, e concurență in draci așa că dacă chiar vrei să intri, ții cont de ce spun

noroc