| Bogdanovici24 a întrebat:

Salutare.Am o intrebare la care va rog sa-mi raspundeti doar cei care cunoasteti si aveti un raspuns concret.
Cum poti avansezi de la gradul de subofiteri la gradul de ofiter?!(in cadrul Jandarmeriei). OFER FUNDA!happy

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Facand scoala de ofiteri.Din subofiter nu poti ajunge decat la un grad maxim dar tot ca subofiter.

| alessia5158 a răspuns:

Raspunsul este la mintea cocosului! --- avansezi numai daca faci o scoala superioara la nivel universitar.