| Rockass987 a întrebat:

Am o întrebare: la KFC se pot face angajări pe perioadă determinată? Gen aş vrea să lucrez lunile august şi septembrie, şi m-am gândit că la KFC ar fi o variantă ok.
Sau alte variante asemănătoare?
Doresc să mă angajez pe o perioadă determinată pentru că sunt student.
Mulţumesc!

2 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Iti zic experienta mea la MC, m-am dus sa ma angajez in jur de 27 iunie, mi au facut contract pe perioada determinata pe 2 luni, am inceput pe 3 iulie, si termin pe 3 septembrie.
Acum vara, dureaza mai mult sa te angajezi decat in restul anului, deci grabeste te.

| Ivy86 a răspuns:

Poți accepta și un contract nedeterminat. Pur și simplu îți depui demisia cu 2 saptamani înainte sa pleci (și nu ești obligat să stai nici o zi în plus).