| Nicu20005 a întrebat:

Salutare. Am o intrebare pentru cei care lucreaza in domeniul juridic(magistrati, notari, judecatori si avocati), voi cum ati reusit sa ajungeti unde sunteti? Puteti sa imi spuneti si mie povestea voastra poate ma inspir si eu pentru ca vad tot felul de comentarii pe forumuri despre cum sa ajungi avocat, notar, magistrat. Ms si

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall! Totul este munca, daruire!

| dannyel86 a răspuns:

Studiu intensiv, seriozitate, determinare! Acestea sunt elementele de pornire atunci cand vrei sa intri in sistemul juridic. Trebuie sa recunoastem sa exista si cai alternative, cu bani si pile, dar, daca nu le ai, tot la efortul intelectual ajungi. Nu e simplu deloc. Trebuie sa fii pregatit pentru orice si sa crezi in sansa ta. Bafta!

| Doηηa a răspuns:

Facultatea de Drept este una dintre cele mai grele care necesită muult studiu.
Trebuie să fii unul dintre cei mai buni că să ajungi unde îți dorești!
E greu, dar orice se poate mai ales când îți și place ceea ce faci!
Muuult succes! Și eu tot în domeniul juridic vreau să lucrez.