| WizzArd3344 a întrebat:

Salutare, am o nelamurire, daca fac o scoala de politie si devin politist, in timp la ce pot avansa? De exemplu, pot sa devin detectiv, sau ce? Pe internet chiar nu gasesc informatii de genul

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce scoala de politie ai facut.
Din facultatea de politie iesi ofiter si poti avansa in grad si functie, chiar pana la seful Politiei Romane.
Dintr-o scoala de agenti de politie iesi agent (subofiter) si ai mai putine sanse de a avansa in grad si functie.
Si ar fi bine sa nu mai minti, pe internet se gasesc multe informatii privind politia, incepand cu site-urile oficiale ale politiei, pe wikipedia si multe altele, doar ca ti-a fost lene sa cauti.

| Zuzu1991 a răspuns:

Superior ASSHOLE!
cum era aia, un politist bate un tanar in sediul politiei, prietena tanarului face reclamatie, pierde, merge mai sus, pierde, merge la curtea europeana, castiga 10mii de euro
politistul a ajuns seful politiei angry

| Ciprian09 a răspuns:

Intrii pe situl oficial al politiei romane și dai la cariera! ai toate informațiile de care ai nevoie acolo!